Sprzęt i technika

sprzetitechnika

Mikroskopy Zabiegowe

Wszystkie nasze stanowiska wyposażyliśmy w mikroskopy światowej klasy marki Leica. Praca z nimi pozwala dostrzec szczegóły niewidoczne gołym okiem, co powoduje, że nasze prace protetyczne i endodontyczne są jeszcze bardziej dokładne, przez co zachowują bardzo długo znakomite parametry szczęki i wyniki estetyczne. Doceniana przez Pacjentów dokładność naszych prac uzyskiwana jest właśnie dzięki kontroli w powiększeniu optycznym wszystkich etapów od preparacji przez wyciski po kontrolę po osadzeniu.

Radiografia Cyfrowa

Przy pomocy czujnika i komputera na ekranie monitora w kilka sekund powstaje obraz. Dawka promieniowania jest około 25 razy mniejsza od dawki jaką otrzymujemy codziennie z promieniowania kosmicznego. Pozwala również na obróbkę zdjęć (dokonywanie precyzyjnych pomiarów itd. Nasza pracownia rentgenowska spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Rentgen Pantomograficzny

Standardowo wykonywane są zdjęcia przy wstępnym planowaniu leczenia protetycznego lub chirurgicznego. Umożliwia to wychwycenie stanów zapalnych długo przed pojawieniem się dolegliwości bólowych u Pacjenta.

Technologia 3D Kodak

Jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń na rynku. Łączy w sobie najwyższą jakość badań z wszechstronnym zastosowaniem także w endodoncji.

Piezosurgery 3 (firmy Mectron)

Jako pierwsi w Polsce naszą klinikę wyposażyliśmy w najnowsze urządzenie trzeciej generacji (Piezosurgery 3). Pozwala ono przy pomocy ultradźwięków na przeprowadzanie bardzo precyzyjnych zabiegów chirurgicznych i implantologicznych. Eliminujemy użycie narzędzi rotacyjnych (wierteł) przy pracy w kości.

The Wand

Bezbolesne znieczulenie komputerowe. Specyfiką urządzenia jest bezbolesne podawanie środka znieczulającego. Wyeliminowane jest zjawisko rozpychania tkanek, a także uczucie opuchnięcia po znieczuleniu. Sercem urządzenia jest mikroprocesor, który steruje między innymi: ciśnieniem i prędkością podawanego środka znieczulającego.

Laser biostymulacyjny

Jest nowoczesnym urządzeniem pozwalającym między innymi przyspieszać gojenie oraz zmniejszać dolegliwości bólowe. Laser często wykorzystujemy do leczenia zmian na śluzówce i wargach (np.: afty nawrotowe, opryszczka wargowa), wykorzystujemy go także w leczeniu nerwobólów.

Lampa wybielająca

To najszybszy i najbardziej zaawansowany system wybielania zębów. Efekt wybielenia jest co najmniej o 30% wyższy niż przy wybielaniu nakładkowym. Mechanizm wybielania związany jest ze specjalnym żelem aktywowanym przez selektywnie filtrowane światło o wysokiej mocy. Cały zabieg wykonuje się na jednej wizycie.

Autoklaw klasy B

Sterylizatornia naszej klinikiwyposażona jest w najnowszej generacji autoklawy (Lisa firmy W&H) celem jeszcze dokłądniejszej sterylizacji narzędzi. Dbając o najwyższy poziom bezpieczeństwa proces sterylizacji jest kontrolowany na trzy sposoby (test: biologiczny, fizyczny i chemiczny).

Pentamix™ 3

Pentamix™ 3 jest najszybszym, najmniejszym i najbardziej innowacyjnym mieszalnikiem do mas wyciskowych. Używając Pentamix™ 3 z masami Penta™, produkowanymi przez 3M ESPE, pozwala to na niespotykaną w innych mieszalnikach szybkością pracy.

Kamery wewnątrztrzustne Kodak

Za jej pomocą możemy z dużym powiększeniem przenosić obraz z jamy ustnej na ekran monitora, co powoduje zwiększone zaangażowanie pacjenta w proces leczenia, a przedewszystkim pozwala wykrywać ubytki i inne zmiany w jamie ustnej.

Dentaport

Urządzenie umożliwiające opracowanie kanałów korzeniowych, zgodnie z najwyższymi standardami leczenia kanałowego, przy użyciu narzędzi rotacyjnych. Podczas zabiegu urządzenie kontroluje prędkość, moment obrotowy oraz położenie narzędzia w kanale korzeniowym.

Piaskarka stomatologiczna

Urządzenie do bezbolesnego usuwania osadu nazębnego (z kawy,papierosów). Idealne jako uzupełnienie skalingu, także do przygotowania zębów przed wybielaniem lub fluoryzacją.

Endometr

Urządzenie elektroniczne służące do precyzyjnego określenia długości kanałów; Niezastąpiony podczas leczenia kanałowego.

Koferdam

To system, który umożliwia przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego w suchości. Najczęściej używany przy leczeniu kanałowym i stomatologi zachowawczej. Składa się z ramki, plastra cienkiej gumy oraz elementów mocujących.