Gwarancja i bezpieczeństwo

Czego zapewne Państwo nie wiecie o kulisach implantologii…

Leczenie implantologiczne w ostatnim czasie stało się najdynamiczniej rozwijającą się dziedziną stomatologii. Niestety w konsekwencji sytuacja ta stworzyła szerokie pole działania dla nieprofesjonalistów. Wiele gabinetów bez wystarczającej wiedzy teoretycznej i doświadczenia świadczy usługi implantologiczne, efektem tego jest duża ilość powikłań i nieprzewidzianych problemów (katastrof) estetycznych. Kosztowne zagraniczne kursy i szkolenia są bardzo często barierą dla osób które przedkładają efekt finansowy nad jakość leczenia. Rynek producentów implantów i komponentów do nich, jest potężną i dynamicznie rozwijającą się machiną, w której oprócz sprawdzonych od lat marek, są także nowe niesprawdzone produkty, które dampingowymi cenami próbują wypierać sprawdzone, bezpieczne systemy implantologiczne. Brak umiejętności dobrego zaplanowania zabiegu, nieumiejętna implantacja, oraz złe pozycjonowanie wszczepu powodują powikłania, o których Pacjent dowiaduje się zazwyczaj na etapie odbudowy protetycznej (koron protetycznych). Niejednokrotnie do naszej kliniki trafiają Pacjenci szukający pomocy, którzy już zostali zaopatrzeni implantami, ale estetyka odbudowanych zębów jest daleka od Ich oczekiwań. Wszystko co robimy, robimy z najwyższą dokładnością angażując całą swoją wiedzę, mając na uwadze fakt, iż zostało nam powierzone to co najcenniejsze czyli zdrowie!

Czego zatem powinni Państwo oczekiwać od lekarza prowadzącego leczenie: umiejętności, uczciwości, i poczucia odpowiedzialności!

Co zapewniamy Naszym Pacientom

Leczenie poparte najnowszą wiedzą – Pragnąc leczyć Państwa najlepszymi metodami, każdego roku uczestniczę w wielu konferencjach i kursach zagranicznych, konsultuję przypadki Moich Pacjentów ze sławami światowej implantologii. W 2012 roku ukończyłem implantologiczne studia podyplomowe w New York University College of Dentistry, w najbliższej przyszłości planuję podobne we Frankfurcie.

Tylko sprawdzone systemy, renomowanych firm, mogą sobie pozwolić na długoletnią gwarancję respektowaną na całym świecie.

Starannie przygotowany plan leczenia protetycznego, odpowiednie pozycjonowanie implantów – wszczepy umiejscawiam bardzo precyzyjnie, mając na względzie estetykę przyszłych zębów, kontroluję każdy etap, od planowania na obrazach CT, po osadzenie finalnej pracy.

Poczucie bezpieczeństwa – biorę pełną odpowiedzialność za prowadzone leczenie, nie stosuję rozwiązań niesprawdzonych i niepopartych badaniami klinicznymi. Cały personel zachowuje zasady aseptyki, sterylność narzędzi zapewnia sterylizatornia wyposażona w najnowszej generacji autoklawy, myjki ultradźwiękowe i próżniowe systemy pakowania narzędzi. Proces sterylizacji kontrolowany jest testami biologicznymi i chemicznymi, jego jakość potwierdzana jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną.

Na etapie planowania stosujemy programy pozwalające na precyzyjne wizualizacje 3D. Dokładność zabiegu gwarantują szablony chirurgiczne, fizjodyspensery firmy W&H oraz najlepsze urządzenia do piezochirurgi Piezosurgery-3 firmy Mectron.